Sny, cíle , vize a přání

Každý z nás má své sny, cíle a vize. Někdy to jsou drobnosti, kterými se snažíme dosáhnout lepšího života a jindy jsou to pro změnu fantastické vize. Máme své sny, ale většina z nás jich nikdy nedosáhne a pak přichází zklamání. Někdy zklamání ze selhání dokážeme překonat, a jindy se muže stát, že díky tomu svoje sny nadobro opustíme. To pak může vést ke ztrátě motivace a často i sebevědomí. Přitom se nabízí velmi jednoduché řešení a to „rozporcování slona“. Rozdrobení cílů na menší a dosažitelné části.

Muž jde ke svému cíli


Stanovte si reálné cíle

Ujasněte si jednotlivé kroky, stanovte si reálné cíle a vytvořte si strategii k jejich dosažení. Zorganizujte svůj čas, rozporcujte svou vizi sen do malých a splnitelných částí. Pojmenujte je, dejte jim časový rámec a pokud se vám nepodaří jich v daném rámci dosáhnout, převeďte je do dalšího období. Neúspěch není selhání, pokud se opravdu snažíte. Je to jen součást cesty, která nás má něčemu novému naučit. Takže se poučte, využijte to jako příležitost ke zlepšení a jděte dál.


Plánujte a zapisujte

Pište své plány na papír, pořiďte si diář ať vidíte výsledky. Skvělým pomocníkem vám může být nedatovaný motivační diář Zotes, který je na proces rozpadnutí dlouhodobého plánu nastaven. Vše vidíte přehledně zaznamenané. Vidíte své úspěchy i neúspěchy zpětně. Svou vizi máte stále na očích. A v pravidelných 3měsíčních cyklech znovu obnovujete svou vizi a tvoříte plány.

motivační nedatovaný diář Zotes


Změna je součástí života, přijměte ji.

Aby se váš sen stal skutečností, potřebujete tedy víc než jen rozhodnutí, to je pouze první krok. Teprve když k němu přidáte motivaci a funkční systém, máte šanci na úspěch. Stanovujeme si velké cíle, chceme být hned úspěšní, ale tak to nefunguje. Vaše cesta musí pozvolná, nenásilná, tak aby jste byli schopni se na ní udržet. Jednoduše „rozporcujte slona“, jen tak ho dokážete sníst.


Máme pro vás 7 tipů, které vám pomůžou k úspěchu na cestě změn.

  1. Rozdělte cíle na krátkodobé - Nezapomeňte se dosažení každého z nich odměnit
  2. Najděte si silné proč - Potřebujete důvod, který obstojí před vámi samotnými. Máte ho?
  3. Odmítněte věci, které pro vás nejsou důležité Zotes vám pomůže určit oblasti ve vašem životě, kterým se máte věnovat.
  4. Zlepšujte sami sebe - Pokud například zlepšíte spánek, budete další den efektivnější. Pracujte na sobě i ve věcech, které přímo nesouvisí s vaší vizí.
  5. Malé kroky místo velkých skoků - Malé změny dělají v součtu obrovský rozdíl, uvidíte sami.
  6. Méně je více -Raději se věnujte méně změnám na jednou, lepší postupovat pomalu, než se zaseknout hned zpočátku
  7. Vytvářejte funkční návyky - Nechte se vést motivačním diářem Zotes, pomůže vám systematicky pozitivní návyky tvořit