Black Friday sleva 20 %

Jak být šťastnější a spokojenější?

Stačí vám 10 minut denně!

Kdo by nechtěl být v životě šťastnější a spokojenější? Alespoň o trošku. To chce přece každý. Máme pro vás jeden jednoduchý tip, který zaručeně funguje. Byl vyzkoušen mnoha miliony lidí z celého světa a podpořen mnoha výzkumy a odborníky.

Tato metoda dokáže z každého z nás doslova vymámit více pozitivity a lidé trpící depresí a úzkostmi díky ní vykazují výrazně lepší psychickou kondici. Denně se na nás totiž valí ohromné množství negativních zpráv, ať už je to z médií nebo z našeho okolí v zaměstnání a dokonce i v rodině. Vyzkoušejte jak neuvěřitelně snadná a přitom velmi účinná je metoda zapisování vděčnosti. 

V ideálním případě si pořiďte deník vděčnosti, ale stejně dobře vám poslouží jakýkoliv notes nebo čistý arch papíru. Uvidíte sami, že jakmile vyzkoušíte tuto metodu, budete ji chtít provozovat denně. A poté bude ten správný čas, pořídit si vhodného pomocníka ve formě předtištěného nedatovaného deníku vděčnosti Zotes nebo motivačního nedatovaného diáře.

deník vděčnosti v červené barvě


Jak na to? Je to snadné! Dodržujte tyto 3 kroky.

  1. Vyberte si 3 okamžiky, které vám dnes udělaly radost. Nezáleží na tom, zda jsou to věci velké nebo malé...
  2. Zapište si je!
  3. Poté je doplňte o důvod, proč máte z dané věci radost. 

Hotovo. A zítra zase.

DŮLEŽITÉ! Tyto činnosti je důležité zaznamenávat fyzicky a to nejlépe tužkou na papír. Pokud jste umělecké duše, malujte, vybarvujte, rozepisujte se... A pokud ne, úplně stačí jen těch pár slov zapsat na papír. Nikdy nezapomínejte uvést důvod, proč vám daná věc udělala radost, a buďte konkrétní. Jen tak si šťastný moment dovolíte uvědomit na plno.

Je velmi podstatné tuto činnost vykonávat denně, jen tak budete pracovat na vytvoření návyku. A tento návyk z vás udělá šťastnějšího a spokojenějšího člověka. Stačí jen vytrvat. 


Z počátku bude jistě těžké nějaké ty hezké události vymyslet, ale stačí se zamyslet. Opravdu zamyslet nad tím, co v životě máte. Ať už budeme začínat u těžkých otázek typu: Jste šťastní že žijete? Máte co jíst? Máte kde bydlet? Máte rodinu? Nebo se budete zabývat maličkostmi jako: Dali skvělý dezert ke kávě? Setkali jste se s přáteli? Usmál se na vás někdo na ulici? Koupili jste si něco hezkého? Zvládli jste vyřešit problém v práci? Zacvičili jste si? Uvidíte, že po pár dnech už vám to půjde lépe. Stačí se jen zamyslet nad těmi hezkými okamžiky dne. Většinu z nich totiž nevnímáme a bereme je jako samozřejmost. Stres, obavy a problémy je vytlačují až na kraj našeho vědomí. Nevzdávejte se i když se vám to bude zdát těžké, časem vaše mysl povolí a vy dovolíte sami sobě užít si to hezké ve vašem životě.

ženská silueta


A nám teď nezbývá nic jiného než vám popřát mnoho krásných okamžiků ve vašem novém životě. Ten začne právě tím okamžikem, kdy vezmete do rukou pero a papír a začnete přemýšlet o pozitivních součástech vašeho života. Trénujte vděčnost, stojí to za tu námahu...